Ystad
Cena: 2750,00 zł
Pow. użytkowa: 112.78m2

Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o 4 osobowej rodzinie.
Na parterze budynku znajduje się duży salon z otwartą jadalnią i kuchnią, gabinet, łazienka, wiatrołap oraz kotłownia i garaż. Na poddaszu przewidziano sypialnię rodziców z dedykowaną garderobą i łazienką, dwie sypialnie dziecięce oraz łazienkę z prysznicem. Taras dachowy nad garażem, dostępny wyłącznie z sypialni rodziców stanowi idealne miejsce na popołudniowe drzemki i chwilę relaksu. Elewację budynku pokryto jasnym tynkiem cienkowarstwowym połączonym z deską elewacyjną. Pokrycie dachu z blachy „na rąbek” w antracytowym kolorze podkreśla nowoczesny charakter budynku. Ystad to dom dla osób ceniących czystą i minimalistyczną architekturę.

Pow. użytkowa (bez garażu i kotłowni)112.78m2
Pow. użytkowa (z garażem i kotłownią)137.87m2
Pow. zabudowy114.53m2
Pow. podłóg155.66m2
Kubatura724.57m3
Wysokość budynku8.26m
Kąt dachu42°
Stanowisk garażowych1
Wymiary działki22.34m×16.42m
Ilość kondygnacjiZ poddaszem użytkowym
Zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji: EUco+w = 57.68 [kWh/(m2*rok)]
Projektowaną charakterystykę energetyczną można wykonać przy użyciu systemu BuildDesk Energy Certificate z wykorzystaniem gotowego szablonu.

Technologia:
Fundamenty żelbetowe monolityczne
Ściany fundamentowe murowane z bloczków betonowych gr.24cm ocieplone styropianem ekstrudowanym
Ściany nadziemia z bloczków z betonu komórkowego o gr.24cm
Strop gęstożebrowy Teriva
Konstrukcja dachu drewniana o konstrukcji jętkowej, pełne deskowanie z płyt OSB
Pokrycie dachu blachą na rąbek
Izolacja ścian osłonowych dwuwarstwowych z wełny mineralnej Rockwool EcoRock FF
Izolacja ścian osłonowych trójwarstwowych z wełny mineralnej Rockwool Rockton
Izolacja dachu skośnego z wełny mineralnej Rockwool Toprock Super/SuperRock lub MegaRock Plus/Rockmin Plus
Elewacja pokryta tynkiem cienkowarstwowym, miejscami okładziny z desek drewnianych
Stolarka okienna pcv lub drewniana
Wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna z odzyskiem ciepła (do obliczeń EUco+w zastosowano wentylację grawitacyjną)
Źródło ciepła: Kocioł gazowy, alternatywnie pompa ciepła.

Zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji: EUco+w = 57.68 [kWh/(m2*rok)]
Projektowaną charakterystykę energetyczną można wykonać przy użyciu systemu BuildDesk Energy Certificate z wykorzystaniem gotowego szablonu.
dHZTnPUc9Ic7
2016-07-22 22:16:37
Pefcert shot! Thanks for your post!
Domea
2013-08-02 08:28:27
Dzień dobry. Istnieje możliwość przeprojektowania lukarny z uwzględnieniem dwuspadowego pokrycia, jednakże należy się przy tym zastanowić nad stylistyką budynku w ujęciu całościowym. Nowy wygląd lukarny trzeba skonfrontować z pozostałymi elementami wykończenia. Zmiana, o którą Pan pyta mieści się w granicach wydawanej przez naszą Pracownię zgody na wykonanie adaptacji projektu dołączanej do każdego projektu. Jeżeli jest Pan z terenu woj.pomorskiego możemy również wykonać dla Pana adaptację projektu do warunków miejscowych, a także wprowadzić zmiany. Pozdrawiam Łukasz
MarekZZZ
2013-08-02 00:54:55
Czy można zmienić wygląd tej lukarny na mniej nowoczesny - trójkątny ? Czy Państwa pracownia wykonuje takie zmiany czy trzeba pytać architekta adaptującego projekt?
Domea
2013-07-18 08:37:38
Dzień dobry. Zezwalamy na wykonanie zmian adaptacyjnych polegających na wysunięciu okapów poza budynek. Jednakże ze względów estetycznych sugerujemy wykonanie wg oryginalnego projektu. Szerokość okapów w tym przypadku nie ma wpływu na szybkość powstawania zabrudzeń.
Magda z Wrocławia
2013-07-15 10:18:38
Czy zezwalają Państwo na zmianę polegającą na wysunięciu okapów dachu poza budynek? Wydaje mi się, że bez nich ściany będą się szybciej brudzić...
Domea
2013-01-29 11:44:44
Witam Panie Piotrze, Bardzo dziękujemy za zainteresowanie projektem. Istnieje możliwość doprojektowania dodatkowego stanowiska garażowego dla tego projektu. Musi Pan jednak pamiętać, że przy powiększaniu garażu zwiększy się również powierzchnia tarasu. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami wykonania ocieplenia, hydroizolacji i wykończenia płyty stropowej nad garażem. Nie polecamy zamiany deski elewacyjnej na płytkę klinkierową ze względu na zmniejszenie atrakcyjności wyglądu elewacji frontowej. W tej chwili brama garażowa idealnie komponuje się z drewnianą okładziną z desek. Gdy zastosujemy płytkę klinkierową stracimy ten efekt. Oczywiście jest to dopuszczalne z technicznego punktu widzenia, decyzję musi Pan podjąć sam:) Zgoda na wykonanie powyższych zmian mieści się w granicach standardowej zgody na wykonanie adaptacji, którą dołączamy do każdego projektu. Pozdrawiam Łukasz
Piotr
2013-01-29 10:47:46
Witam, Czy istnieje możliwość zastosowania w tym projekcie garażu dwustanowiskowego? Chciałbym również użyć klinkieru zamiast drewna na elewacji - czy taka zmiana wymaga jakiejś szczególnej zgody architekta?

Dzięki dodatkom, jakie mogą Państwo wybrać przy zakupie projektu, proces budowy przebiegnie bez komplikacji. Oferujemy dodatki pojedynczo oraz w pakietach.

Lista dodatków
Projekt wentylacji mechanicznej
Projekt ogrzewania kominkowego
Projekt gruntowej pompy ciepła
Projekt centralnego odkurzacza
Kosztorys budowy
Zestawienie materiałów
Tablica budowy
Dziennik budowy
Pakiety
Pakiet komfortowy
Pakiet optymalny
Pakiet praktyczny